Site, Fabrika, İş Merkezi, Okul, Lojman, Hava Alanı, Benzin istasyonu, Spor salonu ve daha bir çok yerde kullanılan ısınma sistemi. MERKEZİ SİSTEM.

Yaşantımızın belirli kısımlarında kullandığımız sığınma çalışma buluşma alanlarının kışın kullanılabilmesi için ısınma sistemine ihtiyaç vardır bu sistemi daha cazip olduğu gerekçesi ile kullanılan ortak sistemdir yani merkezî sistemdir. Ne gibi yararı var zararı nedir bunların tartışıldığı platformlar vardır Bizim ana konumuz merkezi dağılım nasıl yapılmalı yâda asıl yapılması gereken yapılıyor mu?

Birkaç binayı besleyen ve birbirine olan uzaklığı 500mt bile bulan yeraltı kalorifer kolonları her binaya iki adet boru ile giriş yapar bunlardan biri gidiş diğeri dönüş hattıdır zaman içerisinde sıcak soğuğa maruz kalma korozyon oluşumu ve daha bir çok sebepten kaynaklı olarak çürümeye başlar çürüyen bölge daha da aşınıp su kaçağına dönüşür peki izolasyon yapılsa idi bu sıkıntı tekrar edermiydi? Evet olurdu çünkü resmi kurum ve kuruluşlar haricinde hiçbir yerde kanal sistemi kullanılmıyor bu yüzden teknolojik cihazlar bile kaçağın yerini tespit edemiyor üzerindeki yalıtım iletken olmadığı için cihaz ölçüme sonuç vermeyecektir.

Peki doğru olan nedir kanal sistemi kolaylıkla arızanın bulunup tamir edilmesine olanak sağlar daha önceden yer altına yerleştirilmiş tüneller yada mahzenler den veya dışarıda bulunan üstü kapalı kanallar bunların yapılış amacı olası bir arıza durumunda daha kolay ve pratik bir şekilde arızaya müdehale etmek içindir aksi şekilde yapılmış olan izolasyonlu kaplamalı borular zamanla çürüme yapacağı için toprak veya beton altında kalan kısımdan sızma yapacak fark edilse bile üzerindeki yalıtım yüzünden bulunabilmesi bile imkansız hale gelecektir.

“Site, Fabrika, İş Merkezi, Okul, Lojman, Hava Alanı, Benzin istasyonu, Spor salonu ve daha bir çok yerde kullanılan ısınma sistemi. MERKEZİ SİSTEM.” için bir cevap

  1. Priti – I, a teacher, dreamer, imaginative personality, feel life deeply and try to express it through my writing.

    👍👍

Bir Cevap YazınCevabı iptal et